Online kurz šitia s Kotmélii (recenzia)

Písal sa prvý január a bol čas novoročných predsavzatí. „Naučím sa šiť!“ znelo moje. Čo vyšleš do vesmíru, to sa ti vráti a mne sa to vrátilo v podobe online kurzu od Kotmélie.

Kurz tvorí celkovo 9 lekcií, od najľahšej po ťažšiu. Autorka v jednotlivých videách vysvetľuje a ukazuje celý postup. Majú od 20 do 40 minút v priemere.
Pred prvou lekciou bol šijací stroj môj nepriateľ. Tá mrcha vždy vycítila môj strach a neistotu. Niť sa mi vyvliekala a šlo ma poraziť. Alebo sa neuťahovala. Alebo sa mi zasekla látka. Nešila som rovno. Veru, nebola to oddychová činnosť, skôr adrenalínový zážitok. Ručné práce sú však, ako ukázala aj terajšia epidémia, vynikajúca postapokalyptická schopnosť, a preto som naďalej vytrvala.

 

Na prvej hodine Kotmélie vysvetlila najčastejšie chyby. Musím sa pochváliť, poctivo som ich spravila všetky a ušila som si tak prvé vrecko.

Pochvaľujem pri každej lekcií entuziazmus, ktorý z autorky srší a spôsob jej vysvetľovania. Ukazuje aj všemožné variácie a ako si vypočítať, koľko látky potrebujete. Samozrejme nemôžem nespomenúť výhodu online kurzu, že si ho môžete pustiť kdekoľvek a kedykoľvek a môžete byť aj v pyžame a nikto vás za to neodsúdi. Osobne som veľký fanúšik online kurzov (a vôbec to nesúvisí s mojím asociálnym prístupom…)
Pod každým videom je krátka informácia, koľko látky (poprípade aké ďalšie pomôcky) si máte zohnať na ďalšiu lekciu. Autorka tiež ponúka možnosť diskusie a pýtať sa akékoľvek otázky v skupine na FB.

 

Nebola by to pravá recenzia, keby som nevytkla nejaké drobnosti, však?

Osobne pozerávam videá bez zvuku, preto by ma potešili titulky, ale to je naozaj iba moja malichernosť.
Jediné, čo mi naozaj chýbalo boli presnejšie rozmery látky na produkt niekde v popise – napríklad na vrecko či tašku, keď to človek šije prvýkrát a chce to mať presne podľa videa. Ak som rozmer zabudla, musela som sa preklikávať naspäť videom.

V závere musím pochváliť celý nápad s týmto kurzom. Naučila som sa šiť, čo sa potvrdilo aj v schopnosti rýchlo ušiť rúška v prípade akútnej potreby.

 

 

Blog s kurzami: kotmelie.cz

Instagram: instagram.com/kotmelie

Facebook: facebook.com/Kotmelie

 

 

 

Tutok komentuj: