Tvoriť a ľúbiť: Tvoriť je potrebné pre každého (rozhovor)

Na svete je mnoho krásnych vecí, ale tie vytvorené doma rukami sú predsa len o niečo krajšie. Svoje o tom vie aj Sonička Višňovská z DIY blogu Tvoriť a ľúbiť. Popri starostlivosti o malú Hanku si našla chvíľku času a odpovedala na moje otázky.

Ak máte čas vy, určite si ho prečítajte a nezabudnite zavítať aj na jej stránku a eshop. Ale pozor, určite sa do všetkého veľmi rýchlo zamilujete.

Sonička a jej výtvor

 

Ako si prišla na nápad vytvoriť si diy blog a predávať svoju handmade tvorbu? Ako dlho sa handmade venuješ?

Bolo to asi len náhodné skvelé načasovanie. Ukončila som štúdium na vysokej škole (aby nedošlo k nedorozumeniam, nie úspešne. Pretože som odišla po dvoch semestroch.) a vydala sa práve, keď vrcholili dôsledky finančnej krízy. Čiže to bol buď úrad práce alebo vlastné podnikanie. Vyhralo vlastné podnikanie, pretože mám okrem iného rada nejaký ten adrenalín a všetci drobní podnikatelia vedia, že začiatok každého nového mesiaca adrenalín teda je. Je to vlastne preto, lebo vám pomaly ubiehajú dni a vy sa snažíte prežiť ďalší mesiac. A každý mesiac sa to nuluje a začínate odznova. Je to podivné, ale tento adrenalín mám rada.

A teraz vážne. Tvorenie bolo a je vo mne odmala. Ako prvé som začala predávať kresbičky a koláže a môj muž začal vyrábať zápisníky z kože. Teda každý z nás mal svoju „prácu“. Potom nám však skrsla hrnčeková myšlienka a tam sa to spojilo. Ja som na hrnčeky mohla kresliť a môj muž im mohol viazať kožené ušká a to vlastne robíme dodnes. Blog vznikol ako zámienka na to, aby som si mohla kupovať všetok ten tvorivý materiál. To je síce tiež vtip, ale myslím, že základ pramení v kúsku pravdy.

Predávaniu handmade výrobkov sa venujem šiesty rok a blogu tretí.

 

 

 

 

Ktorá je tvoja najobľúbenejšia technika ručných prác?

Ja som veľmi prelietavá a rada sa učím nové veci, čiže tieto mesiace to je makramé a výšivka, ale to sa stále mení.

 

Povedz nám o sebe nejaký malý drb 🙂

Kedysi som nemohla zaspať bez toho aby som nemala gombíky na obliečke zásadne pri nohách. Teraz som rada keď spím.

 

Kde hľadáš inšpiráciu?

Internet je skvelý nástroj na šírenie myšlienok a nápadov, potom sú tu samozrejme knihy a môj manžel je ako Archimedes, stále výjde z vane s nejakým novým nápadom.

 

Pomáha ti pri práci alebo fotení manžel?

Pri práci veľmi. On je vlastne hlava nášho „biznisu“ a od financií cez dodávateľov má všetko na strarosti on. Bez neho by Tvoriť a ľúbiť nemohlo fungovať. A to nie je žiadna fráza.

Pri fotení tiež, hlavne exteriérové fotky. Inak sa fotím sama so statívom a samospúšťou.

 

 

 

 

Chcela by si ku kreativnosti viesť aj Hanku?

Určite. Myslím, že tvoriť je potrebné pre každého, či už sa tým živý alebo nie. Je to určite radostnejšie a zaujímavejšie ako iba konzumovať. Ak sa však rozhodne byť basketbalistkou, nebudem jej kupovať špagáty na macramé.

 

Kam plánuješ v budúcnosti dotiahnuť svoj blog a biznis?

To je dobrá otázka. Momentálne som vo vzácnom postavení, keď ma práca baví a dokáže uživiť. Určite by som chcela, aby to čo robím rástlo, ale kvalita a tvorivosť je asi dôležitejší cieľ ako veľkosť.

 

Blog: tvoritalubit.com

Eshop: tvoritalubit.sk

Facebook: facebook.com/tvoritalubit

Instagram: instagram.com/tvorit_a_lubit

 

Za rozhovor veľmi pekne ďakujem Soničke Višňovskej z Tvoriť a ľúbiť 🙂